Etnické zboží, umělecké předměty, suvenýry

Vodní zvon

Tento pozoruhodný nástroj, pocházející z Číny, byl znovuobjeven v Evropě teprve v nedávné době. Je známý svým příznivým působením na mysl posluchače. Při poslechu tónů vodního zvonu můžeme pocítit velké zklidnění a celkové pozitivní naladění. Skvěle pomáhá pro nastolení meditativního stavu mysli a usnadnění transformačních procesů. Mnoho lidí také potvrzuje jeho silné léčebné působení.
Zvuk vzniká třením rukojetí zvonu navlhčenými dlaněmi. Různými způsoby tření a změnou vyvíjeného tlaku lze vyvolat celou řadu různě vysokých tónů. Při hře je více než intenzita pohybu rukou důležitější, podobně jako u každého hudebního nástroje, trpělivé vyhledávání tónu.
Během hry vznikají působením zvukových vibrací na vodní hladině symetrické obrazce a jemné vzory. Pokud se pohyb zintenzivní, vyskakuje voda v malých fontánkách až do výšky několika desítek centimetrů. Hlas zvonu je přitom doprovázen zvukem kapek, dopadajících na vodní hladinu.
Vodní zvony jsou k dispozici ve třech velikostech. Rozsah tónů a síla vibrace zvonu samozřejmě roste úměrně s jeho velikostí a  hmotností. 

Vodní zvon malý, průměr 40cm, hmotnost 5kg – je vhodný ke hře v menším počtu osob, meditaci a čištění prostoru. Je velmi lehce přenosný.
Vodní zvon střední, průměr 60cm, hmotnost 15kg – tento zvon spojuje snadnou přenosnost s působivým zvukem a mnohostranným využitím.
Vodní zvon velký, průměr 80cm, hmotnost 50kg – nejmocnější nástroj, s koncertními parametry, největším rozsahem tónů. Rozezní se velice snadno již při jemném dotyku rukou. Používá se ke hře pro větší skupinu osob, koncerty, skupinovou terapii apod. Transport a manipulaci je lépe provádět ve dvou osobách.

Zvony jsou odlité ze speciální bronzové slitiny – zvonoviny, díky níž mají tak plný, harmonický zvuk a velmi pestrou škálu tónů. Jsou patinované,  odstín přechází od tyrkysově modré po tmavě modro-zelenou barvu. Hrací plocha rukojetí je vyleštěná.
K malému zvonu je přiložen jako podložka černý kožený polštářek, k velkým deska ze styroduru, potažená koženkou. 

Při objednávce zvonu vybíráme zálohu ve výši 50% z ceny. Dodací lhůta je cca  3-4 týdny.
Další zajímavosti o vodním zvonu a hlavně obrazovou galerii překrásných vzorů, vznikajících na hladině, najdete na těchto stránkách v sekci Články.Vodní zvon - malý
Cena: 31 900 Kč
Vodní zvon - malý, průměr 40cm, hmotnost 5kg
Vodní zvon
Cena: 57 900 Kč
Vodní zvon - střední, průměr 60cm, hmotnost 15kg
Vodní zvon - velký
Cena: 105 490 Kč
Vodní zvon - velký, průměr 80cm, hmotnost 50kg
Košík je prázdný.
Jméno
Heslo
Bavlněná bunda patchwork podšitá fleecem
Cena: 890 Kč
Bavlněná bunda patchwork podšitá fleecem
Cena: 890 Kč
Bavlněná bunda patchwork podšitá fleecem
Cena: 890 Kč
Bavlněná bunda s kapucí
Cena: 890 Kč
Bavlněný kabátek
Cena: 998 Kč
Bavlněný kabátek
Cena: 998 Kč
Bavlněný kabátek
Cena: 998 Kč
Bavlněný kabátek
Cena: 998 Kč
Copyright © 2018 Tibet v Brně, www.tibetvbrne.cz - Obchod s etnickým zbožím, uměleckými předměty, suvenýry, orientální zboží z Asie.
Technické řešení a webdesign EDATA.