Etnické zboží, umělecké předměty, suvenýry

Jak dělají keramiku ve Vietnamu

Pokud vás zajímá, jak a kde se vyrábí čajové konvičky, misky, šálky a podnosy, které vám nabízíme v našem eshopu, můžete si prohlédnout tuto krátkou reportáž a fotografie pořízené při nákupu nového zboží.
Naše keramika vzniká v severovietnamské vesničce Ba-Trang. Je to tradiční vyhlášená hrnčířská vesnice. Výrobě keramiky se zde věnuje převážná většina rodin. Zdejší dílny jsou ovšem zařízeny velmi jednoduše. Mnoho strojů je dosud na ruční pohon, sušení keramiky obstarává slunce, jen v období dešťů se suší v peci. Veškerá keramika je malována ručně, každá malířka či malíř většinou stále opakují svůj oblíbený vzor, v němž dosáhli nejlepší zručnosti – např. bambus, vážka, květina, okrajové dekorace...
Pro případné zájemce z řad našich zákazníků se zde dá objednat i „reklamní potisk“ keramiky. Logo nebo zadaný text ale nebude natištěn na glazuře hotového výrobku, jak je to běžným zvykem v našich podmínkách, ale ručně namalován na konvičku či misku spolu s dalším dekorem ještě před vypálením.

 


Košík je prázdný.
Jméno
Heslo
Budai
Cena: 230 Kč
Budai
Cena: 230 Kč
Budai
Cena: 230 Kč
Budai
Cena: 230 Kč
Buddha - dřevořezba
Cena: 4 250 Kč
Bunda z akrylu podšitá fleecem
Cena: 645 Kč
Bunda z akrylu podšitá fleecem
Cena: 645 Kč
Čajová miska 10cm - ptáčci
Cena: 51 Kč
Copyright © 2018 Tibet v Brně, www.tibetvbrne.cz - Obchod s etnickým zbožím, uměleckými předměty, suvenýry, orientální zboží z Asie.
Technické řešení a webdesign EDATA.