Etnické zboží, umělecké předměty, suvenýry

Čajové soupravy a konvičky

Konvičky, které vidíte na těchto stránkách, se vyrábějí v malé hrnčířské vesničce v severním Vietnamu. Veškeré dekory konviček jsou malovány ručně, s velkou péčí, trpělivostí a smyslem pro detail. Nenajdete tedy dvě úplně stejné konvičky nebo misky - každý kus je originálem a má vlastní, osobitou hodnotu.

Keramika se vyrábí ve dvou základních typech glazury – lesklá a matná. Lesklá glazura je hladká, kompaktní, snadno se umývá a konvičky i misky proto vypadají stále jako nové. Matná glazura má na svém povrchu miniaturní prasklinky a póry, ve kterých při častějším užívání vznikají čajové usazeniny a vytváří se tzv. čajová patina. Tato patina je čajovými znalci oceňována jako ušlechtilý znak, který dokládá, že konvička nebo miska již dlouho a dobře slouží svému účelu.

Vnitřek konviček je v místě přechodu do nalévací hubičky děrovaný, takže funguje jako základní hrubé sítko. Nejjemnější částečky čajových lístků samozřejmě mohou projít. Pokud chcete mít nálev dokonale čistý, doporučujeme použít ještě nějaké vnější sítko.

Při mytí keramiky je vhodnější nepoužívat saponáty, ale pouze ji vypláchnout do čista teplou vodou, případně použít měkký hadřík nebo houbičku.

Další informace můžete najít v malé reportáži Jak dělají keramiku ve Vietnamu, v sekci Články. Budeme velmi rádi, pokud vám posezení u čaje, vychutnaném z této příjemné keramiky, přinese mnoho pohodových a klidných chvil.Košík je prázdný.
Jméno
Heslo
Buddha - dřevořezba
Cena: 4 250 Kč
Bunda z akrylu podšitá fleecem
Cena: 645 Kč
Bunda z akrylu podšitá fleecem
Cena: 645 Kč
Bunda z akrylu podšitá fleecem
Cena: 645 Kč
Čajová miska 10cm - ptáčci
Cena: 51 Kč
Ganéša
Cena: 67 Kč
Kovový přívěšek s netopýrem, pa-kua a devíti hvězdami.
Cena: 90 Kč
Mísa - ptáčci
Cena: 135 Kč
Copyright © 2017 Tibet v Brně, www.tibetvbrne.cz - Obchod s etnickým zbožím, uměleckými předměty, suvenýry, orientální zboží z Asie.
Technické řešení a webdesign EDATA.